Masáž orgánů dutiny břišní (Viscerální chiropraxe, Manuální terapie břicha)

Jedná se o  masáž vnitřních orgánů  břicha přes jeho přední stěnu, které má mimo jiné  má za cíl uvolnit vnitřní orgány v dutině břišní.

Uvolněním dochází  ke zlepšení prokrvení, odvodu odpadních látek, přísunu živin, zlepšení nervové inervace, uvolnění stažených svalů v okolí orgánů.
 
 
Jednou z příčin mnoha nemocí je  porucha látkové výměny, k níž ve většině případů dochází ve vnitřních orgánech.Jemná masáž břicha, která má za cíl uvolnit vnitřní orgány v dutině břišní.
Funkce nemocného orgánu na sebe berou jiné orgány, které začínají fungovat se zvýšenou zátěží, na hranici svých možností. Jeden orgán tak způsobuje poruchu funkce všech ostatních.
 
Mimo vnitřních orgánů má tato velký vliv na problémy páteře.
Všechny vnitřní orgány jsou spojeny s  určitými úseky páteře. Zlepšení jejich stavu za pomoci manuální terapie břicha odstraní napětí z hlubokých svalů kolem páteře  a napomůže lepšímu vyživování meziobratlových plotének, odstranění otoků a kořenového syndromu.
 
Při  masáži břicha používám techniky kraniosakrální, masážní a uvolňující.
 
Užití:
  • Žaludeční a střevní poruchy (kolika, žaludeční vředy, gastritida, vředy dvanácterníku, hemoroidy, zácpy, trávící obtíže)
  • Bolesti jater, žlučníku, slinivky (kameny v játrech a žlučníku, cholecystitida, pankreatitida, neinzulínová cukrovka). Rehabilitace pacientů po odstranění žlučníku
  • Ledvinové poruchy (močové kameny, pyelonefritida, bolesti močového měchýře, inkontinence, cystitidy)
  • Pokles vnitřních orgánů
  • prostatitida, impotence, bolesti pohlavních orgánů
  • Gynekologická onemocnění (poruchy menstruačního cyklu, polycystóza, záněty podvěsků, pokles a ohnutí dělohy)
  • osteochondróza páteře s nejrůznějšími projevy v krčním, hrudním i křížové úseku. Rehabilitace pacientů s poruchami opěrného a pohybového aparátu (artrózy, skoliózy, skřípnuté nervy, roztažení, bolesti)
 

Kontraindikace:

  • Akutní zánět, rakovina, pooperační stavy do 4 měsíců.

Čistící kůra PROGRAM COLO-VADA  PLUS