REIKI:

Reiki je velmi staré umění léčby, které v 19.století v Japonsku znovu objevil křesťanský mnich Dr.Mikao Usui. 
 
Reiki ( vesmírná energie) působí vždy tam, kde je jí nejvíce potřeba. Tuto energií je možné předávat lidem, zvířatům, rostlinám, kamenům, všemu, co je kolem nás. Energie má schopnost pronikat všemi předměty a materiály, i prostorem.
Schopnosti k používání Reiki jsou získávány zasvěcením – aktivizováním Mistrem Reiki. Zasvěcený žák se tak stává kanálem Reiki energie, která proudí přes korunní čakru do srdeční čakry a přes ruce do čaker dlaní a pak do pacienta a všude tam, kde terapeut ruce přiloží. Ošetření energií Reiki se dá velmi dobře kombinovat s lékařskou léčbou a terapií.  Pomocí Reiki je možno zneutralizovat případné negativní účinky léků, energeticky nabíjet nápoje a jídlo, nabíjet minerály, či ošetřovat rostliny.
 

REIKI a JÁ:

Zasvěcení do prvního stupně jsem absolvovala někdy ve 23 letech a uložila tuto techniku na několik let  "k ledu".
Když jsem se pak  začala věnovat masážím a o mnoho dalších let později  kraniosakrální terapii byl pro mne pojem Reiki vzdálenou představou čehosi, co musí fungovat i bez jakýchkoli zasvěcení. 
Ale pak mi  během jednoho měsíce bylo několika lidmi na základě vyprávění či jejich zkušenosti sděleno, že pracuji s Reiki.
A jelikož jsem zvídavá, přihlásila jsem se na Reiki II.  Narazila jsem na výbornou učitelku . A Reiki  jsem začala vnímat mnohem hlouběji jak já, tak i moji klienti.  Zkušenosti s touto energií, byly tak silné, že jsem  se nechala postupně zasvětit  do jednotlivých stupňů.  Prohloubilo se mé vnímání této energie a vše co přínáší jednotlivá zasvěcení. V současnosti jsem již zasvěcený  MISTR/UČITEL, ale  je mým přesvědčením, že Mistrem i Učitelem se člověk nestane zasvěcením, ale jedná se o cestu učení a vývoje.